FANDOM


Zhengzhou Luoyong
Aldwin Steffen Joseph Morris Math Topaz Kala Desiree Serafina Summer
Kaifeng Anyang
Lennard Leo Mike Roscoe Kemal Alecia Mikaela Sylvia Ina Normani
Swap (Episode 5)
Yūrei Luoyong
Kemal Desiree Roscoe Mike Math Normani Kala Summer Mikaela Steffen
Kaifeng Anyang
Sylvia Serafina Aldwin Joseph Lennard Morris Topaz Leo Alecia Ina
Swap (Episode 8)
Yūrei
Desiree Roscoe Kala Leo
Anyang
Morris Topaz Ina Serafina Summer Mikaela
Kaifeng
Alecia Normani Sylvia Aldwin Joseph Lennard
Merge (Episode 10)
Navonnera
Desiree Roscoe Ina Serafina Summer Mikaela
Alecia Normani Sylvia Aldwin Joseph Lennard

Episode GuideEdit

Episode Yūrei Challenges Eliminated Vote Finish
Immunity Eliminated Vote Finish Reward Immunity
1 Episode 1 Zhengzhou Luoyong Kemal 3-2 1st Voted Out
Day 3
Kaifeng Zhengzhou
Luoyong Anyang
2 Episode 2 Zhengzhou Desiree 4-1 2nd Voted Out
Day 5
Kaifeng
Anyang
3 Episode 3 Luoyong Roscoe 2-2;
2-0
3rd Voted Out
Day 7
Zhengzhou
Anyang
4 Episode 4 Anyang Mike 2-1 4th Voted Out
Day 9
Luoyong Math 4-1 5th Voted Out
Day 9
5 Episode 5 Kemal Mike 4-1 1st Eliminated
Day 10
Luoyong Kaifeng Steffen 4-1 6th Voted Out
Day 12
Anyang Anyang
6 Episode 6 Kemal Math 2-2-1;
2-1
2nd Eliminated
Day 13
Luoyong Kaifeng Kala 2-2;
Tiebreaker
7th Voted Out
Day 14
Anyang Anyang
7 Episode 7 Roscoe Kemal 3-2 3rd Eliminated
Day 15
Kaifeng Leo 2-2-1;
2-1
8th Voted Out
Day 16
Roscoe Steffen 3-1 4th Eliminated
Day 15
Luoyong
8 Episode 8 Desiree Leo 3-1 5th Eliminated
Day 17
Kaifeng Kaifeng Morris 3-2-1 9th Voted Out
Day 18
9 Episode 9 Desiree Kala 2-2;
Tiebreaker
6th Eliminated
Day 19
Anyang Kaifeng Topaz 3-2 10th Voted Out
Day 20
10 Episode 10 Desiree Morris 2-2;
Tiebreaker
7th Eliminated
Day 21
None Sylvia Normani 7-5 11th Voted Out
2nd Jury Member
Day 22
Roscoe Topaz 1-0 8th Eliminated
1st Jury Member
Day 21
Aldwin
11 Episode 11 None Aldwin 4-4-3 12th Voted Out
3rd Jury Member
Day 23
Alecia,
Ina, Serafina,
Joseph, Lennard
Ina Sylvia 6-4 13th Voted Out
4th Jury Member
Day 26
12 Episode 12 Serafina
[Roscoe, Mikaela,
Joseph, Lennard]
Serafina Lennard 4-3-2 14th Voted Out
5th Jury Member
Day 28
13 Episode 13 Alecia, Desiree,
Ina,
Roscoe, Joseph
Joseph Mikaela 4-4;
3-3;
Rocks
Eliminated
6th Jury Member
Day 30
14 Episode 14 Desiree
[Ina, Summer]
Summer Desiree 5-2 15th Voted Off
7th Jury Member
Day 32
15 Episode 15 None Alecia Roscoe 2-2-2;
2-1
16th Voted Off
8th Jury Member
Day 34
Joseph Serafina 3-2 17th Voted Off
9th Jury Member
Day 36
Ina Joseph 3-1 18th Voted Off
10th Jury Member
Day 38
Reunion Show Jury Vote Alecia 7-3-0 2nd Runner-Up
Summer Runner-Up
Ina Sole Survivor

Voting HistoryEdit

Voting History
Episode Mike's
Votes
Voted Against
Mike
1 Kemal Kemal, Roscoe
2 Kaifeng Tribe Immune
3 Lennard;
Roscoe
-
4 Lennard Lennard, Leo
Voted Out, Day 9
5 Desiree Desiree, Kemal,
Roscoe, Math
Eliminated, Day 10
Episode Math's
Votes
Voted Against
Math
1 Zhengzhou Tribe Immune
2 Zhengzhou Tribe Immune
3 Zhengzhou Tribe Immune
4 Aldwin Aldwin, Joseph,
Morris, Steffen
Voted Out, Day 9
5 Mike -
6 Roscoe;
Ineligible
Kemal, Roscoe;
Kemal, Steffen
Eliminated, Day 13
Episode Kemal's
Votes
Voted Against
Kemal
1 Mike Lennard,
Leo, Mike
Voted Out, Day 3
2 On Yurei Island
3
4
5 Mike Individual Immunity
6 Math;
Math
Individual Immunity
7 Desiree Desiree,
Kala, Steffen
Eliminated, Day 15
Episode Steffen's
Votes
Voted Against
Steffen
1 Zhengzhou Tribe Immune
2 Zhengzhou Tribe Immune
3 Zhengzhou Tribe Immune
4 Math -
5 Normani Kala, Mikaela,
Normani, Summer
Voted Out, Day 12
6 Desiree;
Math
-
7 Kemal -
Kala Desiree,
Kala, Roscoe
Eliminated, Day 15
Episode Leo's
Votes
Voted Against
Leo
1 Kemal -
2 Kaifeng Tribe Immune
3 Roscoe;
Roscoe
-
4 Mike -
5 Anyang Tribe Immune
6 Anyang Tribe Immune
7 Ina Alecia, Ina;
Alecia, Topaz
Voted Out, Day 16
8 Roscoe Desiree,
Kala, Roscoe
Eliminated, Day 17
Episode Kala's
Votes
Voted Against
Kala
1 Luoyong Tribe Immune
2 Desiree -
3 Luoyong Tribe Immune
4 Luoyong Tribe Immune
5 Steffen -
6 Mikaela;
Ineligible
Mikaela, Normani;
Normani
Voted Out, Day 14
7 Kemal -
Steffen Steffen
8 Leo -
9 Morris;
Ineligible
Morris, Roscoe;
Roscoe
Eliminated, Day 19
Episode Morris's
Votes
Voted Against
Morris
1 Zhengzhou Tribe Immune
2 Zhengzhou Tribe Immune
3 Zhengzhou Tribe Immune
4 Math -
5 Anyang Tribe Immune
6 Anyang Tribe Immune
7 Ina;
Ina
-
8 Serafina Serafina,
Summer, Topaz
Voted Out, Day 18
9 Kala;
Ineligible
Desiree, Kala;
Desiree
10 Topaz;
Ineligible
Desiree, Topaz;
Desiree
Eliminated, Day 21
Episode Topaz's
Votes
Voted Against
Topaz
1 Luoyong Tribe Immune
2 Desiree Desiree
3 Luoyong Tribe Immune
4 Luoyong Tribe Immune
5 Anyang Tribe Immune
6 Anyang Tribe Immune
7 Alecia;
Leo
-
8 Morris -
9 Ina Ina, Mikaela
Voted Out, Day 20
10 Morris;
Ineligible
Morris, Roscoe;
Roscoe
Ineligible Roscoe
Eliminated, Day 21
Jury Vote
For
TBA
Episode Normani's
Votes
Voted Against
Normani
1 Anyang Tribe Immune
2 Anyang Tribe Immune
3 Anyang Tribe Immune
4 Anyang Tribe Immune
5 Steffen Steffen
6 Kala;
Kala
-
7 Luoyong Tribe Immune
8 Kaifeng Tribe Immune
9 Kaifeng Tribe Immune
10 Roscoe Aldwin,
Desiree, Joseph,
Lennard, Roscoe,
Serafina, Summer
Voted Out, Day 22
Jury Vote
For
TBA
Episode Aldwin's
Votes
Voted Against
Aldwin
1 Zhengzhou Tribe Immune
2 Zhengzhou Tribe Immune
3 Zhengzhou Tribe Immune
4 Math Math
5 Kaifeng Tribe Immune
6 Kaifeng Tribe Immune
7 Kaifeng Tribe Immune
8 Kaifeng Tribe Immune
9 Kaifeng Tribe Immune
10 Normani Individual Immunity
11 Sylvia Alecia, Ina,
Mikaela, Sylvia
Voted Out, Day 23
Jury Vote
For
TBA
Episode Sylvia's
Votes
Voted Against
Sylvia
1 Anyang Tribe Immune
2 Anyang Tribe Immune
3 Anyang Tribe Immune
4 Anyang Tribe Immune
5 Kaifeng Tribe Immune
6 Kaifeng Tribe Immune
7 Kaifeng Tribe Immune
8 Kaifeng Tribe Immune
9 Kaifeng Tribe Immune
10 Roscoe Individual Immunity
11 Aldwin Aldwin, Joseph,
Lennard, Roscoe
Lennard Desiree, Joseph,
Lennard, Roscoe,
Serafina, Summer
Voted Out, Day 26
Jury Vote
For
TBA
Episode Lennard's
Votes
Voted Against
Lennard
1 Kemal -
2 Kaifeng Tribe Immune
3 Roscoe;
Ineligible
Mike, Roscoe;
-
4 Mike Mike
5 Kaifeng Tribe Immune
6 Kaifeng Tribe Immune
7 Kaifeng Tribe Immune
8 Kaifeng Tribe Immune
9 Kaifeng Tribe Immune
10 Normani -
11 Sylvia -
Sylvia Alecia, Ina,
Mikaela, Sylvia
12 Ina Alecia, Ina,
Mikaela, Serafina
Voted Out, Day 28
Jury Vote
For
TBA
Episode Mikaela's
Votes
Voted Against
Mikaela
1 Anyang Tribe Immune
2 Anyang Tribe Immune
3 Anyang Tribe Immune
4 Anyang Tribe Immune
5 Steffen -
6 Kala;
Ineligible
Kala, Summer;
Summer
7 Luoyong Tribe Immune
8 Summer -
9 Topaz -
10 Roscoe -
11 Aldwin -
Lennard -
12 Lennard -
13 Roscoe;
Roscoe
-
Eliminated, Day 30
Jury Vote
For
TBA
Episode Desiree's
Votes
Voted Against
Desiree
1 Luoyong Tribe Immune
2 Topaz Kala, Serafina,
Summer, Topaz
Voted Out, Day 5
3 On Yurei Island
4
5 Mike Mike
6 Roscoe;
Roscoe
Steffen;
-
7 Kemal Kemal, Roscoe
Steffen -
8 Leo Individual Immunity
9 Morris;
Morris
Individual Immunity
10 Morris;
Morris
Individual Immunity
Ineligible -
Returned, Day 21
10 Normani -
11 Ina -
Sylvia -
12 Alecia -
13 Serafina;
Serafina
-
14 Joseph Joseph, Roscoe
Voted Out, Day 32
Jury Vote
For
TBA

Votes!!Edit

Ep 1 - Kemal (Lennard, Leo, Mike) & Mike (Kemal, Roscoe)
Ep 2 - Desiree (Kala, Serafina, Summer, Topaz) & Topaz (Desiree)
Ep 3 - Roscoe (Lennard, Leo; Leo, Mike) & Lennard (Roscoe, Mike; None)
Ep 4.1 - Mike (Lennard, Leo) & Lennard (Mike)
Ep 4.2 - Math (Aldwin, Joseph, Steffen, Morris) & Aldwin (Math)
Ep 5 - Steffen (Kala, Mikaela, Normani, Summer) & Normani (Steffen)
Ep 6 - Kala (Mikaela, Normani; Normani) & Mikaela (Kala, Summer; Summer)
Ep 7 - Leo (Alecia, Ina; Alecia, Topaz) & Ina (Morris, Leo; Morris) & Alecia (Topaz)
Ep 8 - Morris (Serafina, Summer, Topaz) & Summer (Ina, Mikaela) & Serafina (Morris)
Ep 9 - Ina (Serafina, Summer, Topaz) & Topaz (Ina, Mikaela)
Ep 10 - Normani (Aldwin, Desiree, Joseph, Lennard, Roscoe, Serafina, Summer) & Roscoe (Alecia, Mikaela, Ina, Sylvia, Normani)
Ep 11.1 - Sylvia (Aldwin, Joseph, Lennard, Roscoe) & Aldwin (Alecia, Mikaela, Ina, Sylvia) & Ina (Desiree, Serafina, Summer)
Ep 11.2 - Sylvia (Aldwin, Desiree, Joseph, Lennard, Roscoe, Serafina, Summer) & Lennard (Alecia, Mikaela, Ina, Sylvia)
Ep 12 - Lennard (Alecia, Mikaela, Ina, Serafina) & Ina (Joseph, Lennard, Roscoe) & Alecia (Desiree, Summer)
Ep 13 - Roscoe (Alecia, Ina, Mikaela, Serafina; Alecia, Ina, Mikaela) & Serafina (Desiree, Joseph, Roscoe, Summer; Desiree, Joseph, Summer). Mikaela draws the purple rock
Ep 14 - Joseph (Alecia, Desiree, Ina, Serafina, Summer) & Desiree (Joseph, Roscoe)
Ep 15.1 - Roscoe (Alecia, Ina; Alecia, Serafina) & Joseph (Serafina, Summer; Summer) & Serafina (Joseph, Roscoe)
Ep 15.2 Serafina (Alecia, Ina, Joseph) & Ina (Serafina, Summer)
Ep 15.3 - Joseph (Alecia, Ina, Summer) & Alecia (Joseph)
Jury Votes - Ina (Joseph, Lennard, Mikaela, Normani, Roscoe, Serafina, Sylvia) & Summer (Aldwin, Desiree, Topaz) & Alecia (-)

Ghost Tribe Votes!!Edit

Ep 5 - Mike (Desiree, Kemal, Math, Roscoe) & Desiree (Mike)
Ep 6 - Math (Kemal, Roscoe; Kemal, Steffen) & Roscoe (Desiree, Math; Desiree) & Desiree (Steffen)
Ep 7.1 - Kemal (Desiree, Kala, Steffen) & Desiree (Kemal, Roscoe)
Ep 7.2 - Steffen (Desiree, Kala, Roscoe) & Kala (Steffen)
Ep 8 - Leo (Desiree, Kala, Roscoe) & Roscoe (Leo)
Ep 9 - Kala (Morris, Roscoe; Roscoe) & Morris (Desiree, Kala; Desiree)
Ep 10.1 - Morris (Desiree, Topaz; Desiree) & Topaz (Morris, Roscoe; Roscoe)
Ep 10.2 - Topaz (Roscoe)
Ep 10.3 - Desiree and Roscoe enter the game

Cast ListEdit

FemalesEdit

Topaz Hoang Kala Gagnier Desiree McNeill Serafina Black Summer Greenberg Alecia Outterridge Sylvia Vernon Mikaela Carracci Ina Cuevas Normani Bellandi

MalesEdit

Aldwin Wickham Steffen Czajkowski Joseph Dirchs Morris Eaton Math Powers Lennard Feldt Leo Cynbel Roscoe Medina Kemal Schultz Mike D'Amore